Lidé a kontakty

Veronika Iljuchina
ředitelka Ekoškolky Rozárky

+420 777 123 690
reditelka.skolka@podhoubi.cz

Hana Weiser
ředitelka Ekocentra Podhoubí

+420 728 822 988
hana.weiser@podhoubi.cz

Alena Sladká
PR & marketing

+420 723 864 030
alena.sladka@podhoubi.cz

Pavla Koukalová
finanční manažerka

+420 778 058 975
pavla.koukalova@podhoubi.cz

Lukáš Kubín
zástupce ředitelky a učitel u Soviček v Troji
Tereza Stará
učitelka u Soviček v Troji
Tereza Zemanová
učitelka u Kulíšků v Troji
Simona Karlová
učitelka u Kulíšků v Troji

Klára Skopcová
učitelka u Soviček na Letné

Dominika Klúčiková
učitelka u Soviček na Letné

Lenka Seifertová
učitelka u Kulíšků na Letné

Lada Fenclová
asistentka u Kulíšků na Letné

Nikita Hošnová
asistentka na Letné

Anna Picková
asistentka na Letné

Helena Rohlíková
asistentka v Troji

Martina Tykvartová
provozní v Troji a na Letné

Veronika Iljuchina

Vystudovala jsem SOŠPg v Praze a od roku 2009 jsem učila v anglických mezinárodních školkách. Měla jsem tak možnost poznat nejrůznější kultury a národnosti, rozšířit si obzory nejen o český, ale i britský vzdělávací systém a zdokonalit se v anglickém jazyce. Na práci s dětmi mě baví nejvíce provázení dětí na jejich životní cestě. Být jim průvodcem, otevírat možnosti jejich kreativitě, podněcovat jejich zájem o život a blízké okolí.

Ekoškolka Rozárka mi dala možnost seznámit se s novou filozofií, respektující komunikací a svobodnou hrou. Našla jsem místo pro svou seberealizaci a svůj růst. V roce 2017 jsem začala jako učitelka ve třídě Kulíšků v Troji, v roce 2021 jsem se podílela na otevření nové pobočky na Letné a jejím vedení. Od března 2022 jsem přebrala pozici ředitelky Ekoškolky Rozárky.

Ve volném čase ráda relaxuji u šití, hrátek s vlnou, zpěvu, hře na klavír, zkoušení brnkání na kytaru. Ze všeho nejraději však sbírám v přírodě vše jedlé, pak to suším a schovávám na zimu.

Hana Weiser

Od dětství se obklopuji přírodou, jejíž proměny a schopnosti mě denně udivují. Můj obdiv ke všemu živému mě dovedl ke studiu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se zaměřením na ekologii a etologii zvířat a posléze v roce 2007 do Ekocentra Podhoubí, kde jsem postupně prošla od lektorování a tvorby EVP až po marketingové a finanční řízení, až jsem se od roku 2019 stala jeho ředitelkou.

Ráda si rozšiřuji obzory cestováním, četbou, semináři i rozhovory se zajímavými lidmi. Nejvíc nových podnětů k přemýšlení ale přichází od mých dětí.

Pavla Koukalová

Vystudovala jsem ČZU v Praze, obor Aplikovaná ekologie. V Ekocentru Podhoubí jsem v době studií pracovala jako lektor EVP, nyní zde pracuji jako finanční. Baví mě pracovat s čísly a tabulkami, spravovat projekty a zároveň se něco dozvědět o práci s dětmi.

Když zrovna nesedím u PC, tak trávím čas se svou tříletou dcerkou a manželem, nejraději na toulkách v přírodě v doprovodu našich pejsků. Dříve jsem byla aktivní skautkou s vlastním oddílem a také závodnicí v psím sportu agility. Nyní spíše lovíme kešky, jezdíme na kole, chodíme plavat nebo sbíráme houby.

Tereza Stará

Vystudovala jsem obor Sociální pedagogika VOŠSP v Praze. Z široké cílové skupiny, které se mohu v tomto oboru věnovat, jsem svou praxi zasvětila dětem. Prošla jsem si praxí v Klokánku, Základní logopedické škole nebo ve škole s prvky waldorfské pedagogiky.

V Ekoškolce Rozárce působím jako učitelka u starších dětí. Myslím si, že školka by měla být laskavý, otevřený a bezpečný prostor, který dětem dává možnost objevovat okolní svět zcela přirozeně. A toto vše v Rozárce nacházím. Velkou inspirací je pro mě společné pozorování rytmu roku a pobyt venku s dětmi za jakéhokoliv počasí.

Ráda trávím čas v přírodě, nejraději se procházím po horách i plážích nebo se projíždím na skateboardu. Také se věnuji malování různými technikami, cvičím jógu nebo posedím se svými přáteli u dobrého vína, nejlépe někde s výhledem na Prahu.

Klára Skopcová

Vystudovala jsem obor Sociální pedagogika. Tři roky jsem pracovala s lidmi s mentálním znevýhodněním. Následně jsem žila několik měsíců ve Finsku, kde jsem se definitivně utvrdila v tom, že mě nejvíce láká práce s dětmi. Po návratu do Česka jsem pracovala přibližně dva roky v lesním klubu, kde mě vzdělávání dětí venku nadchlo. Stále jsem však hledala místo, kde bych mohla růst společně s dětmi, kde lze skloubit učení se od přírody a respektující přístup.

Ekoškolka Rozárka mě zaujala přístupem k dětem a snahou zapojovat do učení co nejvíce přírodu a zkoušení věcí na vlastní kůži. Na práci s dětmi mě baví, že se kvůli nim snažím být co nejlepším člověkem, musím na sobě neustále pracovat, a učím se od nich každý den.

Ve volném čase nejraději trávím čas se svým psem Dantem v přírodě.

Martina Tykvartová

Vystudovala jsem ekonomickou školu a několik let pracovala v různých kancelářských profesích. Pár let po narození dcery jsem zjistila, že mi v této práci něco chybí. Dlouho jsem hledala a našla jsem Ekoškolku Rozárku, kde pracuji na pozici provozní. Spojily se zde mé zájmy s životními zkušenostmi.

Jednou z mých zálib je zahrada. Zde odpočívám a nabírám energii, protože příroda a vše, co s ní souvisí je mi velmi blízké. Odtud vzešel i můj nápad vést kroužek zaměřený na péči o zahradu školky. S dětmi se věnujeme i ptáčkům, kteří pravidelně přilétají na krmítko.

Učím děti pěstovat zeleninu a bylinky, které jsou pak součástí svačin. Baví mě je vymýšlet a připravovat tak dětem pestrou stravu.

Simona Karlová

Už když jsem byla malá, chtěla jsem být paní učitelka. A taky spoustu dalších zajímavých profesí. Až na gymnáziu jsem se ustálila právě na učitelství, konkrétně ve školce.

Podle toho se orientovaly i první brigády, nejprve na akcích DDM Praha 9, později při hlídání dětí. Vyzkoušela jsem si i dobrovolnictví v Parapleti a práci na recepci v gerontologickém centru. Na Karlově univerzitě jsem vystudovala učitelství pro mateřské školy se zaměřením na hudební výchovu.

Když zrovna nejsem ve školce, trávím ráda čas v lese (nejčastěji se psem), čtením, háčkováním nebo jógou.

Lada Fenclová

Už během studia jsem trávila čas s dětmi, několik let jsem vedla skautskou družinu a podílela se na přípravě táborů a akcí pro děti. Po gymnáziu jsem studovala na ČVUT obor Geodézie a kartografie, poté nastoupila do Mapové sbírky Přírodovědecké fakulty UK. V průběhu mateřské dovolené jsem absolvovala kurz Nevýchova, webináře od Teorie typů či klubu Dovychovat. Když se ke mně dostala nabídka asistentky v Ekoškolce Rozárce, neváhala jsem.

V Rozárce pracuji, protože ráda trávím čas s dětmi a věřím, že si můžeme společně nejen hrát, ale také objevovat a učit se. Jsem ráda, když můžeme pozorovat pokroky a sdílet radost z úspěchů. Věřím, že můžu být dětem průvodcem a oporou při poznávání světa.

Pojem volného času se pro mě se dvěma dětmi dost proměnil. Místo hudebního vyžití ve sboru či orchestru teď už jen poslouchám hudbu při péči o domácnost.

Helena Rohlíková

Vystudovala jsem VŠE v Praze obor mezinárodní obchod. Pracuji na částečný úvazek na pozici asistentky v malé firmě. Působila jsem jako au-pair ve Francii, Belgii a Velké Británii. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován.

V Rozárce vypomáhám od roku 2019. Líbí se mi zdejší přístup k dětem a častý pobyt venku za každého počasí.

Ráda trávím čas v přírodě, ať už pěšky nebo na kole. Zajímám se o permakulturu a udržitelný způsob života. Sem tam si zacvičím jógu.

Tereza Zemanová

Původně jsem studovala výuku anglického jazyka pro mateřské školy, ale později jsem se přesunula přes anglickou filologii k sociální psychologii. Ve volném čase jsem si hrála s bratranci a sestřenicemi, u kterých jsem se naučila pracovat s neverbální komunikací dětí, protože mezi námi stála jazyková bariéra.

Po několika letech kancelářské práce jsem se rozhodla vrátit se ke kořenům a k tomu, co mě opravdu baví, a začala pracovat v Ekoškolce Rozárce. Už po krátké době jsem byla příjemně překvapená, jak naplňující a podnětná je práce s dětmi, obzvláště ve skvělém kolektivu Rozárky.

Čas, kdy nejsem ve školce, trávím tancem, studiem psychologie nebo jazyků, čtením knih, a ráda běhám.

Anna Picková

V současné době studuji na FF UK obor psychologie. S vedením dětí jsem začínala před sedmi lety ve skautském oddílu Světlušek. Od té doby organizuji skautské tábory, výpravy a pravidelné schůzky. Další zkušenosti jsem získala jako dobrovolník v organizaci Nautis, kde jsem pracovala s dětmi s PAS.

Ekoškolka Rozárka mě zaujala respektujícím přístupem k dětem, vztahem k přírodě a k ekologii, což jsou hodnoty, kterým přikládám velkou váhu.

Ve volném čase ráda podnikám výlety do přírody i do zahraničí, věnuji se dobrovolnictví, sportu, pedagogice a výchově.

Doubravka Klementová

Po gymnáziu jsem studovala na vysoké škole obor Všeobecná sestra. Jsem dlouholetá vedoucí skautského oddílu, kde jsem také pět let asistovala chlapci s Downovým syndromem. Absolvovala jsem kurz chůvy, pracovala jsem v Lesní školce v Libčicích nad Vltavou.

Práce v Ekoškolce Rozárce mi přináší každý den radost ze smysluplné práce, bytí teď a tady i pobyt venku, jak jen to jde.

Ráda si hraji a objevuji. Mou vášní je chůze, běh, plavání, jízda na kole, pobyt v přírodě a večerní povídání a zpěv u ohně.

Lukáš Kubín

Vystudoval jsem SOŠPg v Nové Pace se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku.

V univerzitní školce v Liberci, kde jsem rok pracoval jako učitel, jsem se blíže seznámil se systémem Montessori a s prvky Waldorfu. Několik let jsem vedl volnočasový kroužek LARP se zaměřením na dramatickou tvorbu a improvizaci ve volnočasovém středisku K-klub v Jičíně.

V Ekoškolce Rozárce působím osm let. Roky utekly jako voda a při pohledu zpět jsem zjistil, že i já jsem zde "měl čas vyrůst"

Ve volném čase se rád věnuji hudbě, deskovým hrám, šermu, larpu, slack-line a trempování.

Alena Sladká

Vystudovala jsem marketingovou komunikaci na VŠFS v Praze. Z mých pracovních zkušeností mě nejvíce bavila práce asistentky a manažerky distribuce v redakci časopisu Zlatý řez, marketingové manažerky pro zastoupení japonské značky monitorů EIZO v ČR nebo v tiskovém servisu Filmového festivalu Litoměřice.

Ekoškolku Rozárku jsem objevila, když jsem hledala školku pro svou dceru a nadchla mě natolik, že jsem pro ni začala pracovat. Moc mě těší její celkové klima a to, že ho mohu spoluvytvářet. Mám na starosti marketing nejen pro školku, ale pro celé Ekocentrum Podhoubí.

Mám ráda filmy, fotky, knížky, kulturu. Je mi dobře v přírodě i v kavárně. Zajímá mě téma vzdělávání a baví mě nahlížet do dětského světa.

Veronika Řehořová

Moje profesní cesta s dětmi začala zhruba před deseti lety, když se mi změnily hodnoty osobního a s ním i pracovního života.

První zkušeností byla práce s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí. Poté jsem prošla několika soukromými školkami i jednou státní, věnovala se dívce s PAS a několika dětmi s ADHD. Absolvovala jsem kurz chůvy a vystudovala VOŠ se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku. Veškeré pracovní zkušenosti mě posunuly a postupně dovedly k zaměření spíše na menší skupiny a na děti nejmladšího věku, které potřebují naši trpělivost a porozumění v začínajícím vstupu do společnosti.

Na Rozárce mám ráda pohodovou atmosféru, otevřenou komunikaci a respektující přístup mezi námi všemi, ať malými či velkými.

Ve volném čase se věnuji spánku, přátelům (i těm čtyřnohým) a svým dvěma dětem (16, 21).